Google+
İstanbul Taşçı Hakkında

‘ Hem "yapay” hem de "doğal taş” üreticisi ‘ ünvanını taşıyan tek kuruluştur.

İstanbul taşçı 2007 yılında Çekmeköy şile yolunda kurulmuştur. İlk zamanlar çimento esaslı karo, parke taşları ve duvar kaplamaları satışını yapmaktaydı. Daha sonradan ürün portföyünü genişleterek dekoratif duvar ve zemin kaplama taş çeşitlerini arttırdı. Şile yolunun genişletilmesi ile çoğu işyerinin kapatılıp yıkılması gerekti. Aynı yol üzerinde daha içeride bir işyerinde çalışmalara devam edildi. Fakat gün geçtikçe müşterilerin ve ürün çeşitlerinin çoğalması ile Çekmeköy de Çavuşbaşı yolunda bir depoya geçildi. Çok kısa bir zamandan sonra aynı yol üzerinde birde mağaza kuran firma ürünlerini mağazada uygulanmış halde sergilerken, müşterilerine aynı gün içerisinde depodan ürünlerinde sevkini yaptı.

Üretim tesisleri

Müşteri taleplerini değerlendirerek, doğal taşlarla aynı görüntüde fakat çok daha uygun fiyatlara satışı yapılabilen "Fileli yapay taş” ürünlerini üretmeye başladı. Bu tesis İstanbul’da kurulmuştur.

"Fileli yapay taş ” ürünlerini üretmeye devam ederken piyasada doğal taşları kaliteli ve sürekli üretimini yapan bir firmanın olmaması firmayı doğal taş üretimine zorladı. Daha yeni yeni üretime hazırlanan doğal taş üretim tesisleri Burdur-Gölhisar’da kurulmuştur.

Doğal taş üretim tesisi hakkında

Doğal taş üretimleri çoğunlukla fileli ve filesiz patlatma taşlar üzerine yapılmaktadır. Aynı zamanda ebatlı kayrak taşı üretimi de yapılmaya başlanmıştır.

Fileli patlatma taşlar;

·2,5x2,5 cm

·2,5x5 cm

·2x8 cm

·5x10 cm

·Set (karışık ölçülerde)

·Panel (karışık ölçülerde)

Filesiz patlatma taşlar;

·3xSB cm

·5xSB cm

·7xSB cm

·10xSB cm

·15xSB cm

SB: Serbest boylarda kesim. Örn: 5x20 cm, 5x25 cm… gibidir.

Ebatlı kayrak taşlar;

·3xSB cm

·6xSB cm

·9xSB cm

·12xSB cm

·15xSB cm

·5x10 cm